Na obecnom aj na svojom

20.04.2024

V sobotu 20. apríla sme sa zúčastnili na akcii Deň Zeme, ktorý každoročne organizuje obec. Tak ako každý rok aj tento sme sa zúčastnili vo veľkom počte 21 členov. Po minulé roky sme pracovali s pílami, lezeckou i ťažkou technikou prevažne v miestnom potoku a jeho okolí. Tento rok sme sa rozdelili, polovička členov sa zúčastnila na obecnej akcii a druhá polovička upratovala novú zbrojnicu a jej okolie. Pracovali sme v kasárňach s pílami, kde sme vyrezali veľké množstvo náletových konárov a kríkov v poriadnej húštine, nakladali sme túto drevinu na obecný traktor a ešte sme aj súčasne so štvorkolkou vyvážali drevinu na zberný dvor. Počas prác nás 2x odohnal dážď no napriek tomu sme ďalej vykonávali pridelené práce. Po skončení prác nás čakala 1,5 hodinová očista techniky, píl, vybavenia a taktiež priestorov dočasnej zbrojnice. Po dočistení sme vybehli na chutný obed a následne sme ešte do 16:30 hod. upratovali a pracovali na svojom v novej zbrojnici. Takže sme počas dňa stihli pracovať aj pre obec, aj vo svojich dočasných i budúcich priestoroch, začo patrí všetkým členom veľké poďakovanie.

Viac fotiek nájdeš na našom Facebook.