Zásahy v roku 2023

Vo štvrtok 21.09.2023 po ukončení zásahu v materskej škole sme sa presunuli na ďalšiu adresu, kde bolo prieskumom nájdené osie hniezdo v zateplení rodinného domu. Pomocou náradia bola rozobratá časť konštrukcie, kde bolo zlikvidované osie hniezdo. Miesto bolo provizórne zabezpečené a majiteľ poučený o ďalšom postupe. Po zbalení vecných prostriedkov...

Vo štvrtok 21.09.2023 o 18:45 hod. nám bol zamestnancami materskej školy v Jaslovských Bohuniciach nahlásený bodavý hmyz. Na miesto o 18:50 hod. vyrazilo Iveco Daily + 4 hasiči. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že sa jedná o väčšie hniezdo sršňov pod strešnou konštrukciou vo výške 7 metrov. Na likvidáciu hniezda boli použité...

V stredu 20.09.2023 o 12:46 hod. nám bol občanom obce Malženice nahlásený bodavý hmyz v rodinnom dome, pričom sa tam nachádzajú alergické osoby. O 12:50 hod. na miesto vyrazil Peugeot Boxer + 2 hasiči. Po príjazde na miesto bolo v podkroví rodinného domu nájdené sršnie hniezdo s priemerom 25cm. Na likvidáciu sršňov bol použitý sprej proti bodavému...

V sobotu 09.09.2023 o 18:41 hod. nám bol občanom obce nahlásený bodavý hmyz. O 18:46 hod. na miesto vyrazilo Iveco Daily + 3 hasiči. Po príjazde na miesto bolo zistené, že sa jedná o sršnie hniezdo pod atikou rodinného domu. Na likvidáciu sršňov boli použité spreje proti bodavému hmyzu. Po zbalení vecných prostriedkov sa naša jednotka vrátila na...

V stredu 06.09.2023 o 16:40 hod. nám bol správcom zberného dvora nahlásený bodavý hmyz. O 16:44 hod. na miesto vyrazil Peugeot Boxer + 3 hasiči. Po príjazde na miesto bolo zistené, že sa jedná o sršnie hniezdo v pni stromu, ktorý bol na zberný dvor prinesený ako odpad. Na likvidáciu sršňov boli použité spreje proti bodavému hmyzu. Po zbalení...

V pondelok 04.09.2023 o 09:40 hod. nám bol operačným strediskom KR HaZZ v Trnave vyhlásený poplach na odchyt bodavého hmyzu v základnej škole v Špačinciach. O 09:45 hod na miesto vyrazilo Iveco Daily + 3 hasiči. Po príjazde na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedná o väčšie hniezdo sršňov pod atikou jedálne v priestoroch základnej školy. Na...

V utorok 22.08.2023 nám bolo občanom obce nahlásené sršnie hniezdo v streche rodinného domu. Na miesto sme vyslali Peugeot boxer + 4 hasičov. Po príjazde na miesto bolo zistené, že sa jedná o väčšie hniezdo sršňov v strešnej krytine rodinného domu. Na likvidáciu bol použitý sprej proti bodavému hmyzu a miesto bolo provizórne zabezpečené proti...

V stredu 19. júla o 21:00 hod. nám bol operačným strediskom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave nahlásený požiar pokosenej slamy v Dolnom Dubovom. O 21:04 hod. na miesto vyrazila Tatra 815 + 4 hasiči. Po príjazde na mieste zasahovali profesionálni hasiči z Trnavy a dobrovoľní hasiči z Dolného Dubového. Na pokyn veliteľa...

V pondelok 10. júla o 15:17 hod. sme boli vyslaní operačným strediskom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave ako posilová jednotka na požiar pšenice medzi obcami Veľké Kostoľany a Nižnou. O 15:21 hod. na miesto vyrazila Tatra 815 + 4 hasiči. Počas jazdy k požiaru sme už od našej obce pozorovali veľké zadymenie a preto sme...

V sobotu 1. júla o 23:39 hod. nám bol občanom obce nahlásený požiar viacerých motorových vozidiel v našej obci. O 23:43 hod. na miesto vyrazilo Iveco Daily + 4 hasiči a o 23:44 hod. aj Tatra 815 + 3 hasiči. Z dôvodu bližšie neurčenej adresy a počtu vozidiel si náš veliteľ družstva žiadal od operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a...