Zásahy v roku 2022

V piatok 23.12.2022 o 23:07 hod. nám bola operátorom Záchrannej zdravotnej služby nahlásená osoba v bezvedomí bez známok života. O 23:11 hod. na miesto vyrazilo Iveco Daily s AED + 2 hasiči a o 23:13 hod. Polaris Ranger + 2 hasiči. Na miesto sme dorazili súčasne s posádkou RZP, kde sme na pokyn zdravotníckeho záchranára začali vykonávať...

V utorok 22.11.2022 o 10:13 hod. sme boli vyslaní Krajským operačným strediskom Hasičského a záchranného zboru v Trnave na požiar kompostoviska do Malženíc ako posilová jednotka. Na miesto o 10:21 hod. vyrazila Tatra 815 + 4 hasiči. Po príjazde na miesto sme na pokyn veliteľa zásahu vytvorili 3 útočné prúdy "D" a zalievali požiarovisko za súčasného...

V utorok 25.10.2022 o 09:09 hod. nám vyhlásilo operačné stredisko HaZZ v Trnave poplach na taktické cvičenie - požiar skládky FCC. O 09:11 hod. na miesto vyrazila Tatra 815 + 2 hasiči. Po príjazde na miesto udalosti sme sa zahlásili riadiacemu štábu a ďalej plnili jeho pokyny. Cieľom tohto cvičenia bolo preverenie dojazdových časov jednotlivých...

Vo štvrtok 06.10.2022 nám bola občanom obce nahlásená ropná škvrna na ul. Záhradná. Na miesto o 4 minúty neskôr vyrazilo Iveco Daily + 2 hasiči. Po príjazde na miesto sme zistili, že sa jedná o olejovú škvrnu po osobnom motorovom vozidle s rozmerom 2x2m. Škvrna bola posypaná sorbentom a následne sme očistili vozovku. Po zbalení vecných prostriedkov...

Vo štvrtok 15.09.2022 sme na žiadosť občana miestnej časti Paderovce vyrazili na likvidáciu bodavého hmyzu. Na miesto bolo vyslané Iveco Daily + 2 lezci. Pomocou lezeckej techniky bolo vytvorené istenie zo strechy rodinného domu a následne bol osy zlikvidované sprejom proti bodavému hmyzu. Po zbalení vecných prostriedkov sa hasičská jednotka...

V piatok 09.09.2022 krátkou pred ôsmou hodinou večer nám bol občanom obce nahlásený požiar pivničných priestorov pod starou hospodárskou budovou. O 4 minúty neskôr na miesto postupne vyrazila Tatra 815, Iveco Daily a štvorkolka Polaris Ranger spolu s 10 hasičmi. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiar už hasil majiteľ pred...

Boli sme oslovení občiankou z Trakovíc, že už niekoľko dní bojujú s veľkými sršňami na rodinnom dome, pričom im ohrozujú predovšetkým malé deti. Po dohode s operačným strediskom sme na miesto vyslali Peugeot Boxer + 3 hasičov. Po príjazde na miesto udalosti sme rozobratím strešnej krytiny našli hniezdo s priemerom asi 40cm. Na likvidáciu sršňov sme...