Zásahy v roku 2024

Vo štvrtok 16.05.2024 o 08:37 hod. bola naša hasičská jednotka vyslaná starostkou obce k úniku ropných produktov do čističky odpadových vôd. O 08:41 hod. na miesto vyrazilo Iveco Daily + 2 hasiči, pričom bola o súčinnosť požiadaná hasičská jednotka z OR HaZZ Trnava. Po príjazde na miesto bolo prieskumom zistené, že na vstupnom site do čističky sa...

V stredu 08.05.2024 o 17:56 hod. nám bol občanom obce nahlásený požiar rodinného domu. O 17:59 hod. na miesto vyrazila Tatra 815 a Peugeot Boxer + 6 hasičov a o 18:03 hod. aj Iveco Daily + 3 hasiči. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že sa jedná o požiar gauču na poschodí rodinného domu, ktorý patril jednému z...

V stredu 01.05.2024 nám bol občanom obce nahlásený uviaznutý srnec v potoku. Na miesto bol vyslaný Peugeot Boxer a štvorkolka + 3 hasiči. Počas výjazdu boli vyrozumený aj poľovníci. Po príjazde na miesto bolo zistené, že srnec sa pravdepodobne utopil. Hasičská jednotka vytiahla srnca na breh a vyčkala na príchod poľovníkov, ktorí si ďalej riešili...

Vo štvrtok o 14:21 hod. nám bol operačným strediskom KR HaZZ Trnava vyhlásený poplach na požiar kotla v Malženiciach. O 14:27 hod. na miesto vyrazila Tatra 815 + 4 hasiči. Po príjazde na mieste zasahovala jednotka z hasičskej stanice v Trnave, ktorá odpojila rodinný dom od prívodu plynu a odvetrala priestory. Po zbalení vecných prostriedkov a...

V nedeľu o 09:56 hod. nám bol správcom tenisových kurtov nahlásený bodavý hmyz, ktorý ohrozuje hráčov. Na miesto o 10:00 hod. vyrazil Peugeot Boxer + 3 hasiči. Prieskumom bolo zistené, že sa jedná o uletený roj včiel. Po kontakte s operačnou dôstojníčkou OS KR HaZZ Trnava sme kontaktovali včelára, ktorý si po roj príde. Správca bol poučený a...

V piatok 29.3.2024 o 15:34 sme boli vyslaní na likvidáciu bodavého hmyzu na detskom ihrisku v Parku. Na miesto bola vyslaná štvorkolka +2 hasiči. Na likvidáciu ôs bol použitý sprej proti bodavému hmyzu. Následne sme skontrolovali aj ďalšie detské ihriská a vrátili sa na základňu bez zranenia a poškodenia techniky.

V utorok o 9:36 hod. nám bol občanom obce nahlásený únik ropných produktov na Jabloňovej ulici. O 9:41 hod. na miesto vyrazilo Iveco Daily + 2 hasiči. Po príjazde na miesto bolo zistené, že sa jedná o únik motorového oleja na ploche asi 2x1m, pričom škvrna bola rozjazdená na cca 50 metroch. Na mieste sa nenachádzalo vozidlo, ktoré spôsobilo. ...

V nedeľu 28.01.2024 o 13:21 hod. nám bol OS KR HaZZ Trnava vyhlásený poplach na požiar vozidla na Čerešňovej ulici. O 13:25 hod. na miesto vyrazila Tatra 815 + 4 hasiči. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že vozidlo bolo do príchodu našej jednotky uhasené oznamovateľom. Vozidlo bolo skontrolované termokamerou, pričom k ďalšiemu...

V nedeľu 21.01.2024 o 15:01 hod. sme boli Krajským operačným strediskom Záchrannej zdravotnej služby vyslaní k osobe v bezvedomí do obce Radošovce. O 15:05 hod. na miesto vyrazilo Iveco Daily a Peugeot Boxer + 5 hasičov. Po príjazde na mieste už zasahovala posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá vykonávala u osoby kardiopulmonálnu resuscitáciu. Po...

V utorok 16.01.2024 o 09:02 hod. sme boli obcou vyslaní na upchanú kanalizáciu v miestnej časti Paderovce. Na miesto o 09:05 hod. vyrazila Tatra 815 + 2 hasiči. Po príjazde sa na mieste nachádzala firma na čistenie kanalizácie, ktorej sme poskytli súčinnosť. Súčasne sme pretláčali kanalizáciu jedným "C" prúdom. Po vyčistení kanalizácie a zbalení...