Jarné kolo hry plameň 2024

04.05.2024

V sobotu na sviatok patróna hasičov sv. Floriana začali naši mladí hasiči novú súťažnú sezónu pod vedením nových trénerov Martina Benoviča a Miloša Rapanta. Sezóna začala vo Voderadoch jarným kolom hry Plameň. Súťažilo sa v štafete dvojíc a v požiarnom útoku s vodou, pričom sa z oboch disciplín sčítaval čas a určovalo sa výsledné poradie. V štafete dvojíc sme pre nejasné pravidlá nazbierali niekoľko trestných bodov, za ktoré sa nám prirátali trestné sekundy. Avšak v požiarnom útoku s vodou sme už v prvých pretekoch sezóny zaznamenali osobný rekord s časom 14.67s. V druhom pokuse sme dosiahli čas 16.99s. V celkovom súčte bodov sa nám žiaľ ani fantastickým výkonom v požiarnom útoku nepodarilo dohnať stratu v štafete a tak sme sa umiestnili na konečnom 4. mieste.

Počas disciplín mali možnosť mladí hasiči súťažiť aj v súťaži jednotlivcov. V tejto disciplíne získali Jana Havrlentová, Linda Dobrovodská a Richard Kisel preukaz držiteľa III. výkonnostnej triedy na rok 2024. Lucia Uváčiková a Sabina Nadaská získali preukaz držiteľa II. výkonnostnej triedy na rok 2024. Lucie Uváčikovej sa podarilo v preteku jednotlivca získať aj celkové 2. miesto v kategórii dievčatá.

Pred začiatkom súťaže Územný výbor DPO v Trnave vyhodnocoval súťaž detí vo výtvarnom prejave pre školský rok 2023/2024, do ktorého sa zapojoli aj naši mladí hasiči za Základnú školu Jaslovské Bohunice. Lucia Uváčiková obsadila v III. kategórii 1. miesto a Jana Havrlentová 2. miesto.

Viac fotiek nájdeš na našom Facebooku.