10. ročník Memoriálu zaslúžilých členov DHZ Špačince

03.09.2022

V Špačinciach sme sa 3. septembra 2022 zúčastnili 10. ročníka Memoriálu zaslúžilých členov DHZ. V našej dočasnej "hasičárni" sme sa stretli už okolo obeda, aby sme stihli všetko zbaliť a naložiť. Na toto všetko dohliadala Andrea Klčová. Po dorazení do Špačiniec a registrácií sme začali z rozcvičkou za pomoci Maja Minčiča. Zostavili sme jedno zmiešané družstvo z našich mladých hasičov. V požiarnom útoku malo naše družstvo v prvom pokuse po menších komplikáciách čas 27,66 sekúnd. V druhom pokuse sme spravili náš osobný rekord s časom 16,16 sekúnd. Tento čas nám stačil na 3. miesto z celkových 12 družstiev. Podarilo sa nám zostaviť aj dievčenské družstvo v spolupráci s dievčatami z Dolného Dubového. V prvom pokuse mali dievčatá čas 19,19 sekúnd. Druhý pokus bol už horší, nakoľko sa nám nevyhli komplikácie a dostali sme aj 10 trestných sekúnd. Výsledný čas aj s trestnými sekundami bol 33,38 sekúnd. Do celkového hodnotenia sa počítal prvý pokus a dievčatám sa podarilo získať 2. miesto. Naši muži Martin Benovič a Michal Krutý pomohli doplniť družstvo Dolnému Dubovému. V prvom pokuse mali čas 20,07 sekúnd čo bol najlepší čas zo všetkých 7. družstiev v prvom pokuse. V druhom pokuse mali čas 21,78 sekúnd. V druhom kole malo družstvo zo Špačiniec, ale aj Bučian lepší čas, takže posunuli družstvo z Dolného Dubového aj s našimi mužmi na konečne 3. miesto. Pre nás po veľmi úspešnom dni, sme zobrali deti na občerstvenie do McDonald´s. Toto občerstvenie nám zasponzoroval autoservis DEPOTEAM z Jaslovských Bohuníc a člen DHZ Jaslovské Bohunice Roman Martinkovič. Roman ĎAKUJEME !!!!

Viac fotiek nájdeš na našom Facebooku.

Autor článku: Ing. Renáta Havrlent Lecová