Najťažší požiar v našej histórii

23.06.2021

V stredu 23.06.2021 krátko po pol 5 nám bol občanmi obce a zároveň aj operačným strediskom nahlásený požiar rodinného domu v radovej zástavbe. Už o 3 minúty neskôr sme vyrazili na miesto s prvým vozidlom Iveco Daily a tromi hasičmi. Pri výjazde z areálu kasárni na hlavnú cestu sa nám naskytol pohľad, na ktorý nikdy nezabudneme. Prakticky z opačného konca obce bolo vidieť obrovské plamene a hustý čierny dym. Súčasne sa náš veliteľ jednotky spájal s operačným strediskom, od ktorého žiadal informácie o vyslaných hasičských jednotkách a nakoľko vyhodnotil, že vyslané sily a prostriedky budú pravdepodobne nedostatočné požiadal operačnú dôstojníčku o navýšenie počtu posilových jednotiek o dobrovoľné zbory z okolia. O ďalšie 3 minúty na miesto vyrazila aj naša cisterna so 4 hasičmi. Po príjazde na miesto veliteľ jednotky prieskumom zistil, že požiarom je zasiahnutá predajňa v rodinnom dome, strecha rodinného domu a vnútorné priestory. Z dôvodu nedostatočného počtu síl a prostriedkov na mieste rozhodol náš veliteľ jednotky o vyslaní dvoch hasičov s jedným "C" prúdom do dvora rodinného domu, kde sa nám podarilo zabrániť rozšíreniu požiaru na susedný rodinný dom. Po 7 minútach od nášho príjazdu na miesto dorazili posilové jednotky profesionálnych hasičov z Trnavy, kde náš veliteľ odovzdal informácie veliteľovi zásahu, ktorý rozhodol o vytvorení ďalšieho "C" prúdu z dvora susedného rodinného domu. Po celú dobu zásahu sme pracovali v autonómnych dýhacích prístrojoch čo bolo s ohľadom na aktuálne klimatické podmienky veľmi vyčerpávajúce. Po likvidácii požiaru sa na miesto dostavila expertízna skupina z Požiarno technického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR, z dôvodu výšky škody, ktorá presiahla 250 tisíc eur. Po ukončení prác expertíznej skupiny nám veliteľ zásahu prikázal vykonávať dohľad ešte 8 hodín, takže z požiaru sme sa vrátili ďalšie ráno o 05:50 hod.

Odkaz na článok na Facebooku: Požiar domu Facebook Hasiči Jaslovské Bohunice
Odkaz na článok v novinách: Najväčší požiar v roku
Odkaz na článok v novinách: Požiar rodinného domu