Pátranie po nezvestnej osobe

30.04.2023

Poradové číslo výjazdu: 04

V nedeľu 30.04.2023 o pol 11 doobeda nám bola našim členom nahlásená nezvestná osoba - jednalo sa taktiež o nášho člena. O 10 minút vyrazilo na miesto Iveco Daily, Polaris Ranger a Peugeot Boxer s dronom + 7 hasičov. Po príjazde na miesto udalosti a kontakte s rodinnými príslušníkmi boli určené miesta, kde sa nezvestný najčastejšie zdržiaval. Na pokyn veliteľa zásahu bol nasadený dron a členovia rozdelení na jednotlivé pátracie skupiny. Vďaka kontaktom z iných výjazdov sme okamžite kontaktovali Pohotovostný pátrací tím a Rescue Karpaty zo žiadosťou o pomoc. Obe organizácie a taktiež aj Dobrovoľná civilná ochrana, DHZO Malženice a Dobrá Voda rýchlo reagovali a dostavili sa na miesto. Veliteľ zásahu si taktiež vyžiadal súčinnosť OR HaZZ Trnava so štovrkolkou. Medzičasom bola rodinnými príslušníkmi kontaktovaná aj polícia. Po príchode pátračov bol do pátrania nasadený ďalší dron a velenie zásahu prebrala polícia, ktorá určila ako miesto rozdelenia miestny mlyn. Krátko nato bola osoba vypátraná, žiaľ bez známok života. Prostredníctvom pátracieho tímu bol na miesto prizvaný psychológ pre poskytnutie krízovej intervencie rodine. Naši členovia s Ivecom Daily zotrvali s políciou na mieste do príchodu koronera a ďalej mu asistovali. Zvyšní členovia sa presunuli na stavanie Mája na námestie. Po ukončení asistencie a dohode s políciou sa členovia vrátili na základňu.

Touto cestou vyjadrujeme rodine úprimnú sústrasť.

Všetkým zložkám podieľajúcim sa na akcii ďakujeme za spoluprácu!

Taktiež chceme poďakovať ľuďom za pochopenie problémov so stavaním Mája a za ich pomoc s postavením.

Viac fotiek nájdeš na našom Facebooku.