Požiar komína v rodinnom dome

03.01.2024

V stredu 03.01.2024 o 00:22 hod. nám bol operačným strediskom vyhlásený poplach na požiar komína v rodinnom dome. O 00:27 hod. na miesto vyrazilo Iveco Daily + 4 hasiči, o 00:29 hod. Tatra 815 + 3 hasiči a o 00:30 hod. Peugeot Boxer + 2 hasiči. Po príjazde na miesto udalosti a kontakte s oznamovateľkou bola potvrdená udalosť - požiar komína pričom na poschodí dochádzalo k prehoreniu podlahy a zadymeniu poschodia. Zasahujúci členovia v ADP vykonali prieskum termokamerou na prízemí, poschodí aj v podkroví rodinného domu. Súčasne bolo vykonané prirodzené odvetranie priestorov cez okná a dvere na prvom poschodí. Pomocou termokamery boli namerané hodnoty v okolí komínového telesa 180 stupňov Celzia. Cez dvierka na prízemí bol postupne aplikovaný práškový hasiaci prístroj a súčasne bol na poschodie vytvorený 1 "D" prúd na zamedzenie šírenia požiaru. O 00:38 hod. sa na miesto dostavila hasičská jednotka z Trnavy, ktorej bolo odovzdané velenie. Ďalej sme plnili pokyny VZ. Príslušníci z OR HaZZ v Trnave po dohode s majiteľkou rozobrali obloženie krbu a časť podlahy na poschodí. Po likvidácii požiaru sme na pokyn veliteľa zásahu zredukovali sily a prostriedky na mieste zásahu (Tatra 815 + 4 hasiči sa vrátili na základňu) a vyčkali na príchod zisťovatela príčin vzniku požiaru, ktorý sa na miesto dostavil o 02:31 hod. Členovia poskytli zisťovatelovi súčinnosť, pričom ZPP určil predbežnú škodu na 4 000€ a uchránené hodnoty na 250 000€. Po dohode so ZPP sa HJ vrátila na základňu bez zranenia a poškodenia techniky o 02:50 hod .

Ďakujeme chalanom z Trnavy za výbornú spoluprácu.

Poradové číslo výjazdu: 03/2024