Požiar osobného motorového vozidla v J. Bohuniciach

01.07.2023

Poradové číslo výjazdu: 15

V sobotu 1. júla o 23:39 hod. nám bol občanom obce nahlásený požiar viacerých motorových vozidiel v našej obci. O 23:43 hod. na miesto vyrazilo Iveco Daily + 4 hasiči a o 23:44 hod. aj Tatra 815 + 3 hasiči. Z dôvodu bližšie neurčenej adresy a počtu vozidiel si náš veliteľ družstva žiadal od operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave ďalšie posilové jednotky - MB Atego a Tatru 815-7. Po príjazde na miesto bolo zistené, že sa jedná o požiar jedného osobného motorového vozidla, pri ktorom je zaparkované ďalšie. Na lokalizáciu bol nasadený jeden D prúd s vodou a jeden D prúd so strednou penou - hasiči. Počas rozkladania vecných prostriedkov si vedľa stojace auto majiteľ preparkoval. O 23:51 hod. sa nám podarilo požiar lokalizovať a ďalej sme na likvidácii pokračovali jedným D prúdom s vodou. O 23:57 hod. sa na miesto dostavili príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trnavy, ktorým bolo odovzdané velenie zásahu. Ďalej sme plnili pokyny veliteľa zásahu. Na miesto sa dostavili príslušníci Policajného zboru SR a zistovateľ príčin vzniku požiaru, ktorým sme odovzdali informácie. Na mieste sme už neboli potrební a tak sme sa po dohode s veliteľom zásahu vrátili o 01:16 hod. na základňu bez zranenia a poškodenia techniky.

Viac fotiek nájdeš na našom Facebooku.