Požiar pivničných priestorov

Poradové číslo výjazdu: 22

V piatok 09.09.2022 krátkou pred ôsmou hodinou večer nám bol občanom obce nahlásený požiar pivničných priestorov pod starou hospodárskou budovou. O 4 minúty neskôr na miesto postupne vyrazila Tatra 815, Iveco Daily a štvorkolka Polaris Ranger spolu s 10 hasičmi. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiar už hasil majiteľ pred príchodom jednotiek. Na pokyn veliteľa jednotky boli vytvorené 2 útočné D prúdy a požiar sa podarilo po pár minútach lokalizovať. Po príjazde profesionálnych hasičov z Trnavy bolo odovzdané velenie veliteľovi zásahu. Na jeho pokyn sme vytvorili ďalší útočný prúd C. Počas hasebných prác sme zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch. Po likvidáciu požiaru sme sa na pokyn veliteľa zásahu vrátili na základňu bez zranenia a poškodenia techniky.

Načo chceme touto cestou apelovať je parkovanie vozidiel na ulici Orechová a Nová. V minulosti sme už niekoľko krát prostredníctvom sociálnych médií, ale aj obecných novín upozorňovali na zlé parkovanie, ktoré nám bráni v prejazde s technikou. Aj v tomto prípade sme s cisternou museli voliť dlhšiu trasu a obísť obe spomínané ulice po Hlavnej čo by v prípade ohrozenia života mohlo mať fatálne následky.

Preto znova upozorňujeme všetkých občanov aby ponechávali voľný jazdný pruh v šírke minimálne 3 metre a aby neparkovali v blízkosti križovatiek, naše vozidlá potrebujú na odbočenie veľký priestor.

Správnym parkovaním vozidiel dokážete aj vy pomôcť svojim susedom či rodinám pri mimoriadnych udalostiach!