Požiar pšenice medzi Nižnou a V. Kostoľanmi

10.07.2023

Poradové číslo výjazdu: 16

V pondelok 10. júla o 15:17 hod. sme boli vyslaní operačným strediskom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave ako posilová jednotka na požiar pšenice medzi obcami Veľké Kostoľany a Nižnou. O 15:21 hod. na miesto vyrazila Tatra 815 + 4 hasiči. Počas jazdy k požiaru sme už od našej obce pozorovali veľké zadymenie a preto sme sa rozhodli ešte pred atómovou elektrárňou Bohunice odbočiť na poľnú cestu, kde sme pokračovali asi dva kilometre po podiskovanom poli až k požiaru, čím sme výrazne skrátili čas príjazdu na miesto. Po kontakte s veliteľom zásahu sme sa zapojili do hasebných prác pomocou strešnej lafety. Po lokalizácii požiaru sme dohášali ohniská jedným "D" prúdom. Následne sme po likvidácii požiaru už neboli na mieste potrební a tak sme sa po dohode s veliteľom zásahu vrátili o 17:04 hod. na základňu.

Viac fotiek nájdeš na našom Facebooku.