Previerkové cvičenie - požiar kuchyne

22.11.2023

Dňa 22.11.2023 o 17:51 hod. nám bol prostredníctvom Fireportu vyhlásený poplach na požiar digestora, ktorý sa rozšíril na celú kuchyňu v miestnosti pod poštou. O 17:57 hod. na miesto vyrazili postupne Iveco Daily + 4 hasiči, Tatra 815 + 3 hasiči a Peugeot Boxer + 2 hasiči. Po príjazde na miesto udalosti sme prieskumom zistili, že sa jedná o previerkové cvičenie nariadené starostkou obce. Na pokyn veliteľa zásahu bola vytvorená prieskumná skupina, ktorá vykonala vstup do priestoru s jedným "D" prúdom, pričom v silno zadymenom prostredí našla pomocou termokamery dve zranené a intoxikavané osoby, ktoré boli vynesené von a bola im poskytnutá predlekárska prvá pomoc. Po záchrane osôb boli začaté hasebné práce, pričom boli nájdené tlakové nádoby, ktoré boli druhou prieskumnou skupinou vynesené na voľné priestranstvo a ďalej ochladzované. Po likvidácii požiaru bolo cvičenie ukončené o 18:45 hod. a po zbalení vecných prostriedkov sa hasičská jednotka vrátila na základňu, kde prebehlo vyhodnotenie cvičenia veliteľom jednotky. Cieľom bolo overiť vedomosti nových, začínajúcich veliteľov a pripravenosť hasičskej jednotky. Všetky úlohy cvičenia boli splnené.