Hasičská stanovačka 2023

16.07.2023

V poradí tretí ročník "Hasičskej stanovačky" sa konal od 14. do 16. júla 2023 na našom tradičnom mieste v Maduniciach. Tento ročník bol iný ako pominulé roky, nakoľko s nami stanovalo aj DHZ Dolné Dubové a hasičská mládež si medzi sebou utužovala kamarátske vzťahy. V piatok po rozložení stanov (dokopy ich bolo 15), sme založili oheň, aby sme si opiekli na večeru špekačky. Po večeri sme nakrájali tortu a dali si aj obložené chlebíčky, nakoľko mál náš Riško narodeniny. Za toto občerstvenie chceme ešte raz poďakovať pani Kiselovej. Keď sa zotmelo, tak sa išiel hľadať zakopaný poklad. V sobotu sme vyskúšali aj hasičsky čln a mládež išla splavovať s dospeláckym dozorom. Veliteľ a jeho pomocníci zatiaľ varili guláš, na ktorom si všetci po splave pochutnali. Večer sa opätovne opekalo a robila sa aj živánska. Ďakujem všetkým dospelákom za spoluprácu pri organizovaní stanovačky a aj všetkej hasičskej mládeži za to, že aj tento rok sa vzorne správali.

Autor článku: Ing. Renáta Havrlent Lecová