Taktické cvičenie - požiar strechy Smolenického zámku

10.10.2017

Dňa 10.10.2017 sa Dobrovoľný hasičský zbor obce Jaslovské Bohunice zúčastnil na súčinnostnom cvičení HaZZ Trnava a DHZO, ktoré organizovalo okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Na cvičení sa precvičovala evakuácia osôb z priestorov Smolenického zámku, evakuácia osôb pomocou výškovej techniky, likvidácia požiaru strechy zámku, doprava vody na požiarovisko a súčinnosť medzi HaZZ a DHZO. Zúčastnené DHZO sa zamerali na precvičenie kyvadlovej a diaľkovej dopravy vody na požiarovisko. DHZO Jaslovské Bohunice sa zúčastnil na cvičení s technikou Iveco Daily CAS 15, Peugeot Boxer, štvorkolka UTV 4x4 v počte 7 členov. Náš zbor na cvičení taktiež použil špeciálnu techniku - dron. Pomocou drona bolo dokumentované miesto zásahu. Po taktickom cvičení veliteľ zásahu zhodnotil, že cvičenie a spolupráca medzi HaZZ Trnava a zúčastnenými DHZO bola na veľmi dobrej úrovni.

Odkaz na videá: