Detský železný hasič

05.11.2022

Na záver súťažného ročníka sme pre naše deti pripravili 0. ročník súťaže detský železný hasič. Na štart sa postavilo 14 súťažiacich, ktorí si zmerali svoje sily a šikovnosť v dvoch kolách. V prvom kole mal každý súťažiaci 2 pokusy na zdolanie ôsmich disciplín. Za nesprávne zdolanie prekážky nasledovali trestné body. V druhom kole sa museli deti vysporiadať s uzlovaním, spájaním hadíc na základni a vedomostným kvízom z hasičskej problematiky. Jednalo sa o testovací ročník takejto súťaže, ktorý by sme chceli v budúcich rokoch organizovať aj pre ostatné DHZ. Po úspešnej akcii sme si uvarili chutný guláš, za ktorý ďakujeme Marekovi Šimkovi. V neposlednom rade chceme poďakovať našim sponzorom Haspotex Trnava a Junastav s.r.o. za podporenie tejto akcie a obci za možnosť využiť priestor tenisovej haly. Taktiež chceme veľmi pekne poďakovať pani starostke Božene Krajčovičovej za účasť na súťaži.